Menu Zavřeno

Tip na výlet se staršími dětmi: „Operace Anthropoid“, Praha

Sourozenci v akci – tip na skvělý vzdělávací výlet v Praze, podle aplikace Geofun.

Můj brácha s dětmi vybrali v aplikaci Geofun hru“ Operace Anthropoid“, která vás provede místy spojenými s touto operací. Vydali jsme se po stopách česlovenských parašutistů – jejichž cílem bylo spáchat atentát na Heydricha (27.5.1942).

Podle pokynů v aplikaci projdete různými stanovišti, kde musíte odpovídat na různé otázky, řešit šifry a morseovku.. Zároveň je to hezká procházka procházka (od Ďáblického hřbitova na Palmovku) a jak děti tak i my dospěláci jsme se dozvěděli zajímavou formu spoustu informací.

Musím uznat, že na některých místech jsem až měla husí kůži a bylo mi těžko, když jsem četla o zvěrstvech, která nacisti páchali a zároveň nad obrovskou odvahou našich lidí, kteří položili své životy, aby chránili naši zem.

Na terapiích nebo na kurzech svým klientům říkám, aby pouštěli minulost a žili přítomností. Ale některé události – kolektivního rázu – by však nikdy neměly být zapomenuty a měly by pro nás a další generace velkým poučením. Měly by být připomínkou toho, že lidská svoboda je jeden ze základních principů bytí a že nelze podceňovat / omlouvat zlo za záminkou vyšších cílů.

Za mě velmi přínosná hra – jen doporučuji absolvovat už s trochu staršími dětmi – aspoň nad 10 let.

První foto prnt screen stránky z aplikace Geofun.