Menu Zavřeno

Jak najít společnou řeč s dětmi

Křikem, zákazy, uplácením, bitím, citovým vydíráním – tím si cestu k našim dětem nenajdeme. Tímto přístupem děti ke svým rodičům ztrácejí důvěru a místo ní nastupuje strach z trestu nebo z toho, že nebude odměna.

Jak to vím?

Jsem Jana Mašková a práci s lidmi se věnuji už 22 let – jsem lektorka kurzů pro maminky a kurzů osobního rozvoje, terapeutka a průvodkyně v pracovní oblasti. Jsem i šťastná máma syna Kubíčka, který je v posledních letech mým největším učitelem.

KAŽDÝ VZTAH, KAŽDÁ BYTOST JE UNIKÁTNÍ A JEDINEČNÁ, PROTO NEEXISTUJE JEDNOTNÝ MANUÁL NA VÝCHOVU!

Za svůj život jsem slyšela tisíce lidských příběhů – ať už v rámci pracovních konzultací, na terapiích nebo v kurzech. A většina problémů a trápení mých klientů měla jednu souvislost – dětství a způsob jak byli vychováváni, jaké vzorce chování viděly u svých rodičů.
Naše osobnost, i když to tak na první pohled nevypadá, se utváří zhruba do našich 3 let – pak už se spíše dotvarovává.
Náš mozek (podvědomí) si pamatuje úplně všechny zážitky našeho života, a to už od našeho početí. A tyto zážitky, převážně nevědomě, ovlivňují to jací jsme a jak se chováme – pokud na sobě vědomě nepracujeme.

Pokud máme v životě problémy se studem, podceňováním, agresivitou, nervozitou, nízkou sebehodnotou, se vztahy osobními nebo v práci, s komunikací – jsou to znaky toho, že si neseme z dětství nějaké vzorce, které nás nepodporují a brzdí nás. A abychom je nepřenesli na naše děti – je potřeba je vědomě měnit. DĚTI JSOU NAŠE ZRCADLA!

Pro změnu našich vzorců je ideální terapie nebo různé rozvojové kruhy. Pokud však chcete vědomě měnit i svoje výchovné vzorce a přístup k dětem – tak, aby z nich vyrostly zdravé a sebevědomé osobnosti – tak právě pro Vás jsem připravila 3 hodinový kurz / webinář:

Jak najít společnou řeč s dětmi

kde si ukážeme si, jak lze s dětmi komunikovat jinak – s láskou, respektem – zároveň však s vymezením si vlastních hranic. Povíme si, jak reagovat případně ve vyhrocenějších situacích (i to se občas může stát).
Budeme si povídat i o tom jak si ve velkém množství doporučení a rad najít v rodičovství tu svou cestu.

O čem kurz/webinář bude?
Jak komunikovat s dětmi, aby vás chtěly vnímat a komunikovat, tresty a odměny ve výchově, zdravé principy fungování rodiny – hierarchie, hranice ve výchově.

o pochopení principů fungování mozku (co v reálu dítě slyší, když mluvíme)
o tom, jak ovlivňuje náš styl komunikace a slova samotná budoucnost dítěte
– doporučení při komunikaci s dětmi
– doporučení jak reagovat v náročných situacích
– jak dětem říci, že se nám nelíbí to, co právě dělá
– jak dětem říci, když něco potřebujeme
– jak si ustát své hranice s láskou a respektem
– funkční rodinná hierarchie
– odměny a tresty ve výchově /zákazy, braní hraček..telefonů/
– rozdíly ve výchově dívek a chlapců

Jestli Vás toto téma zajímá více – pojďte se se mnou setkat 16.8.2021 od 16.00 do 19.00
OSOBNĚ – Praha 8 Karlín
ONLINE – z pohodlí domova, záznam po dobu 48 hodin

Těším se na vás
Jana