Menu Zavřeno

Šárka Škodová

Šárka Škodová
máma čtyř doma vzdělávaných dětí. Jsem manželka s jasně nastavenými prioritami. Jsem podnikatelka, ředitelka, lektorka a taky beran. Jdu do všeho po hlavě, i když to pak někdy pěkně bolí.

Téma na kongresu:
Vědomý time management

V roce 2012 jsem založila a řídím Klub Rubikon v Plzni, kde se věnujeme vzdělávání dětí od čtyř měsíců do šesti let metodou PlayWisely. Mimo to vedu tým lidí a řídím chod komunitní školy a školky Holubník Prusiny. Jsem přirozený leader a s lidmi pracuji už od studií. Byla jsem prezidentkou studentské organizace AIESEC Plzeň, manažerkou kavárny v zahraničí, ředitelkou IT společnosti.

Potřeba organizace času provází každou z nás.
Dřív jsem přednášela Time-management v manažerském pojetí. Triky, jak do pracovního diáře nacpat co nejvíc nehledě na okolnosti. Funguje to, ale není to dlouhodobě udržitelné. Dřív nebo později něco zkolabuje. Vím to, protože jsem tím sama prošla. V létě 2014 jsem měla čerstvě narozené třetí dítě a na krku titul Živnostníka roku v Plzeňském kraji. Velký podnikatelský triumf, ale za nemalou cenu. Vztah s mým mužem nebyl tou dobou v dobré formě. Život je otázkou priorit.

Time-management přednáším stále, jen jsem změnila pohled na věc. Vědomý přístup k našim každodenním aktivitám a znalost toho, co je pro nás v životě skutečně důležité, je základní podmínkou šťastného života. Protože když znáte své priority, snadno se rozhodnete, které činnosti se věnovat a kterou odložit nebo nedělat vůbec. Já už mám ve svém pořadníku důležitých věcí jasno. Vztah zase rozkvetl, podnikám dál, stíhám víc, než kdy předtím, cvičím, tvořím.

KONTAKT:
Šárka Škodová
IG: skodova.sarka
www.klubrubikon.cz
www.holubnikprusiny.cz