Menu Zavřeno

Jana Souini

Jana Souini
autorka projektu Šťastný učitel, která se zaměřuje na duševní zdraví, rovnováhu a naplněný život učitelů. Současně je učitelkou na 1. stupni základní školy, mámou a manželkou v trojjazyčné rodině dvou kultur.

Téma na kongresu:
Jak vzbudit a udržet motivaci dítěte ke vzdělávání

Janin příběh je trochu jako z filmu. Její přístup ke vzdělávání a k životu je ovlivněn cestováním a propojením dvou kultur – marocké a české, ve kterých vychovává i svou dceru.

Díky svým životním a odborným zkušenostem prakticky vede a motivuje učitele na jejich každodenní cestě ke svému vlastnímu šťastnému učiteli – sobě. Posouvá je za hranice běžných stereotypů, které otevírají nové cesty k fungování vzdělávání dětí v běžných školách.

Ukazuje, že naše školství může jít i jinou cestou prostřednictvím práce s učitelem, protože jak ukazuje její rovnice „šťastný učitel = šťastní žáci = šťastní rodiče = šťastná společnost“.

I přes svou profesi je fanynkou svobodného vzdělávání dětí, jejím hlavním cílem je udržet v dětech přirozenou zvědavost a touhu po vzdělávání, o což se snaží cestou přes osvětu učitelů a jejich prací na sobě.

Autorka eBooků:
neBUĎ mUČITEL – 5 tipů, jak změnit nefunkční programy učitelské mysli (ZDARMA ke stažení na blogu)
RESTART učitele – Praktický průvodce, jak obnovit síly a chuť (nejen) do práce

KONTAKTY:
Jana Souini
www.stastnyucitel.cz
FB: https://www.facebook.com/StastnyUcitel
Instagram: https://www.instagram.com/stastny_ucitel/