Menu Zavřeno

Alena Šídlová

Alena Šídlová
zakladatelka terapeutické, transformační cesty Authentic Breathwork – Cesty Autenticity – opRAvDOvoSTI a projektu HRAVÝ DECH pro děti, lektory, průvodce, rodiče.

Téma na kongresu:
Jak žít bez limitů skrze dech

Dech je jediný dostatkový element na planetě. Nemusíte na něj stát nikde frontu, mít strach, že se vyprodá, zdraží, že dojde, že vám jej někdo vezme – až na jeden okamžik.

Není náhodou, že bez jídla, vody vydržíme několik měsíců či dnů, bez dechu pár minut, a přesto jej mnozí z nás bereme za samozřejmost a naše pozornost směřuje především na zdravou stravu a pohyb. Ano, říkáte si, dýchám, to stačí. To jsem si myslela i já, než mi došlo, že dýchám na autopilot, řekněme na program přežití. A tak jsem se začala zajímat o dech a v mém životě se začaly dít malé, velké zázraky. Zjistila jsem, že dech není jen o výměně kyslíku, oxidu uhličitém a oxidu dusnatém, že dech má terapeutický přesah. Jako první mi do života vstoupila transformační dechová technikaDech Znovuzrození. Často jsem slyšela “žij přítomným okamžikem”, “měj se ráda”, “buď sama sebou”, “nic si neber osobně”, “odpusť si”, “dělej, co tě baví”, “nech ho plavat” atp. – nic z toho jsem ve skutečnosti neuměla,  podvědomě odmítala, neměla odvahu to žít. Rebirthing Breathwork – Dech Znovuzrození mne osvobodil od mých omezujících přesvědčení, kým jsem si myslela, že jsem, kdo jsem si myslela, že musím být a dal mi svobodu začít žít, kým skutečně jsem. A stejně tak může pomoci i vám.  Dal mi odvahu opustit nefunkční práci, odpustit  především sobě a přijmout sebe se všemi (ne)dokonalostmi.  Pomohl mi rozpustit má dávná zranění ze zneužití, odnesl pryč mou závislost na alkoholu a sebedestruktivním chování, probudil ve mne zdravou sobeckost, odvahu,  lehkost, radost, vášeň a přinesl mi do života úlevu, sebeúctu a soucit.

My jsme umělci svého života a žádnému malíři nestačí jedna barva na paletě, a tak jsem začala objevovat, studovat, tvořit a předávat při individuálních sezeních a na  skupinových lekcích dechu různé další dechové přístupy,  které vám při každodenní praxi při jakékoliv denní činnosti i ne-činnosti  pomohou odbourat stres, napětí, nervozitu, pocity úzkosti, zbaví vás únavy, roztěkanosti, chrápání, astmatu, zlepší vám spánek, zažívání, fyzičku, intimní život, přinesou vám do života úlevu, klid a radost. 

Zjistila jsem, že v jednoduchosti je krása a dech je skutečně jednoduchý. Začneme-li dávat pozornost svému dechu, přestane náš život řídit mysl a začneme  žít svobodně.

KONTAKTY:
Alena Šídlová
www.dardechu.cz; www.alenasidlova.com
https://www.facebook.com/alenasidlova.authentic.breath
https://www.facebook.com/groups/994640814285109
Instagram: Authenticbreathwork