Menu Zavřeno

Klára Stará

Klára Stará
máma 4 dětí, lektorka Životních map, průvodkyně světem miminek – jejich vývojem, komunikací i emocemi.

Témata na kongresu:
Vše o dětském pláči
Jak naše narození ovlivňuje náš život

S miminky a batolátky pracuji už od roku 2013 a učím jen to, co sama žiju se svými čtyřmi dětmi a co mám ověřené v praxi už se stovkami svých klientů. Začala jsem jako instruktorka plavání v clubu Plaváček, ale největší smysl své práce jsem našla v osobní spolupráci v rodinách s miminky, kam nejraději chodím osobně. Učím rodiče, jak porozumět svým dětem – jejich emocím a prožitkům, vývoji, i tomu, co se odehrává v jejich těle.

V roce 2020 jsem vytvořila on-line kurzy Manuál k miminku a Manuál k batoleti, abych mohla pomáhat nejen rodičům ve svém okolí, ale všem, kteří o pomoc, informace, nebo inspiraci stojí. Protože jen klidný a spokojený rodič, může dávat pocit bezpečí a jistoty také svému dítěti. Osobně i on-line se řídím heslem „Aby už žádné dítě nemuselo zbytečně plakat a žádná máma nebyla zoufalá.“

Přeju si, aby z našich dětí v dospělosti byli lidé, kteří znají své potřeby a umí si je naplňovat, umí si říct o pomoc, když ji potřebují. Dospělí, kteří vědí, co jsou jejich osobní hranice a kdy mají/můžou říci někomu NE. Aby věděli, že lásku a přijetí si nemusí zasloužit, ale že můžou být milovaní takoví, jací jsou, jen proto, že existují.

V praxi mám už tisíckrát ověřené, že co do dětí vložíme během prvního roku jejich života se nám – a hlavně jim, bude vracet po celý život.

KONTAKTY:
Klára Stará
E: klara@manualkmiminku.cz
www.manualkmiminku.cz
https://www.facebook.com/manualkmiminku
https://www.instagram.com/manualkmiminku/