Menu Zavřeno

Aneta Štěpánková

Aneta Štěpánková
Montessori průvodkyně a učitelka v předškolním domácím vzdělávání, lektorka angličtiny všemi smysly pro děti.

Téma na kongresu:
Tipy pro samostatnost dětí

Již víc než 5 let pracuji jako učitelka v rodině, která spatřuje ve vzdělávání svých dětí stejně velký potenciál jako já. Vybudovala jsem vlastní kurzy angličtiny pro děti, kde mám možnost dál aplikovat své získané zkušenosti a učit se tak praxí každý den něčemu novému. Díky těmto dvěma hlavním koníčkům, které jsou zároveň i mojí prací mohu pomáhat dalším rodičům s výchovou a vzděláváním jejich dětí v prostředí, ve kterém vyrůstají.

Mám ráda, když se dítě ve dvou letech umí s malou dopomocí nebo samo najíst, obléknout, uklidit po sobě nebo si připravit svačinku. S oblibou ukazuji rodiče, že ačkoliv se nám děti zdají na hodně činností ještě malé, hravě je zvládnou a brzy na to nás překvapí svojí samostatností, která později plynule přejde v zodpovědnost a nemusíme děti tzv. „tlačit“ do povinností, protože samy vědí, co je potřeba udělat a proč. Hlavně vědí také jak to udělat a to je nejdůležitější. Rodič by měl dítěti od narození do 6 let věnovat co nejvíce času a předat mu do života cenné a praktické dovednosti.

Jsem autorka svačinového batůžku BATŮ k podpoře dětské samostatnosti, průvodkyně na cestě k samostatnému dítěti, autorka eBooků Sedmero uklizeného pokojíčku, Kuchařka aktivit pro malé i velké a Průvodce výchovou od narození do 3 let.

KONTAKT:
Mgr. Aneta Štěpánková, DiS.
E: aneta@anetastepankova.cz
W: https://www.anetastepankova.cz/
FB: www.facebook.com/groups/cestaksamostatnemuditeti/
Instagram: https://www.instagram.com/samostatne_deti/